Kup dostęp

Nie czekaj, kup dostęp już dziś!

Kliknij i sprawdź najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Wykup dostęp do wykładu:

Witamina D – niedoceniany oręż we wzmacnianiu odporności

Sprawdź co zyskasz

Obejrzyj wykład, aby dowiedzieć się:

 • czy prawidłowy poziom witaminy D może ograniczać ryzyko infekcji koronawirusem SARS-CoV-2
 • jaki jest jej wpływ na serce, mózg, trzustkę, jelita, przysadkę, skórę, mięśnie, naczynia krwionośne
 • u jakiego odsetka Polaków występuje deficyt witaminy D i których grup wiekowych dotyczy najczęściej
 • jaka jest relacja nikotynizmu, otyłości, upośledzonego wchłaniania z przewodu pokarmowego i zaburzonego metabolizmu z jej poziomem w organizmie
 • czy witamina ta wykazuje aktywność komórkową (działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, stymulujące tworzenie kości)
 • z iloma receptorami (VDR) w różnych tkankach organizmu łączy się witamina D
 • jaki jest związek witaminy D3 z zachorowalnością na choroby przyzębia, recesją, atrycją, stanem zapalnym w zębodole po ekstrakcji zęba, nadczynnością przytarczyc
 • jak jej niedobór w organizmie przekłada się na procesy zachodzące podczas leczenia implantoprotetycznego
 • czy u dzieci witamina D wpływa na kształtowanie się zębów i kości
 • czy przy terapii bisfosfonianami witamina D może przeciwdziałać martwicy kości
 • jak – na podstawie prezentowanych przypadków klinicznych – nieprawidłowy poziom witaminy D (zwłaszcza poniżej 17,8 ng/ml) przekłada się na stan zdrowia pacjentów

197 zł

Dostęp do wykładu kosztuje
Kup dostęp

Gwarancja zwrotu - jeśli nie będziesz zadowolony z jakości wykładu możesz poprosić o zwrot środków!

Dlaczego warto?

Nie musisz się spieszyć - będziesz mieć cały miesiąc od zakupu na zapoznanie się z materiałem.

Wykład poprowadzi

prof. dr hab. n. med.

Marzena Dominiak

O WYKŁADOWCY

Absolwentka Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalista II stopnia z chirurgii stomatologicznej. Tytuł naukowy profesora zwyczajnego otrzymała w 2015 r. Od 2008 r. kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Akademii Medycznej we Wrocławiu (od 2012 r. Uniwersytetu Medycznego). W latach 2012–2016 pełniła funkcję Prezesa Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, a w kadencji 2016–2020 – Wiceprezesa. W 2017 r. została Prezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Pełniła funkcję przewodniczącej Lokalnego Komitetu Naukowego Kongresu Światowej Federacji Dentystycznej FDI odbywającego się w Poznaniu w 2016 r. We wrześniu 2017 r. dołączyła do Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI. Wchodzi w skład rady naukowej Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej. Autorka ponad 200 publikacji, rozdziałów w książkach i streszczeń opublikowanych w czasopismach lub materiałach zjazdowych. Jest redaktorem i/lub współredaktorem 5 książek w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i implantologii wydanych w języku polskim i angielskim, w tym publikacji „Podstawy chirurgii stomatologicznej” wpisanej na listę podręczników obowiązkowych w przed- i podyplomowym nauczaniu chirurgii stomatologicznej.


Była kierownikiem i współwykonawcą 40 projektów badawczych dotyczących implantologii, chirurgii regeneracyjnej wyrostka zębodołowego oraz chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej. Jest współautorem patentu RP P-381204 – „Sposób hodowli pierwotnej ludzkich fibroblastów”. Jest członkiem międzynarodowego ośrodka badawczego w zakresie implantologii i regeneracji kości. Wysoce specjalistyczną wiedzę z zakresu implantologii, regeneracji tkanek i periodontologii zdobywała w renomowanych ośrodkach w Polsce, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech i USA.

Wygłosiła ponad 250 referatów w języku polskim i angielskim na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych i kursach szkoleniowych. Laureatka licznych nagród krajowych i zagranicznych za działalność naukową, dydaktyczno-organizacyjną i współpracę polsko-niemiecką, przyznanych przez Prezydenta RP, Rektora UM we Wrocławiu, PTS oraz instytucje działające na terenie Niemiec. Została nagrodzona – jako współautor – prestiżowymi nagrodami naukowymi: DGZI Implant Dentistry Award 2010 (Niemcy) oraz Camlog Foundation® Award 2014 (Hiszpania).


Za wkład w dziedzinie implantologii i periodontologii była wielokrotnie nagradzana tytułem Platinium Elite przyznawanym przez organizacje amerykańskie 600 wybranym lekarzom z całego świata w danym roku kalendarzowym.

Od wielu lat prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną Duo-Med. Została ona nagrodzona tytułami „Najlepsi w Polsce” oraz „Dobre wnętrza”, a w 2014 r. właścicielka kliniki uzyskała prestiżowy tytuł Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet.

Wykład został zarejestrowany podczas Konferencji Dentonet Online w czerwcu 2020 roku, która była objęta patronatem:

Organizatorem jest

konferencja@dentonet.pl

603 999 700

Regulamin

Projekt strony: